MOKU.LT pradinis puslapis

Triušiukai

Tema Biologija
Tipas Referatas
Aprašymas Apie triušiukus. Trumpai apie ligas. Ką reikia daryti, norint matyti sveiką ir linksmą triušį. Ligos požymiai. Dažniausi negalavimai. Sloga. Šilumos smūgis. Šilumos smūgio požymiai. Meksimatozė – triušių lyga (Myxomatosis cuniculorum). I forma. II forma. Kokcidiozė. Infekcinis stomatitas arba šlapias snukutis. Kreivakaklystė (lot. Torticollis). Šios ligos požymiai. Vanduo. Šienas. Sausas maistas. Šviežios daržovės. Vaisiai. Skanėstai. Sąrašas augalų, tinkančių triušiams vartoti. Sąrašas nuodingų augalų. Apie higieną. Tualetas. Oda ir kailis. Kaip nukirpti triušiui nagus. Bendri pastebėjimai. Kailis. Narvelis. Apgyvendinimas. Mityba. Priežiūra. Kaip elgtis su triušiu. Žaislai ir žaidimai.
Patalpinta 2006-11-08
Parsisiuntė 1795

Išsamus aprašymas

Iš viso žinoma apie 50 įvairių ligų, kuriomis suserga triušiai. Jeigu tavo augintinis rimtai negaluoja būtina kreiptis į veterinarą. Triušio negalavimo priežastys dažniausiai būna blogas maitinimas, laikymas tik narve, psichologinės traumos.
Atsiminkite, jog daug lengviau susirgimą perspėti, nei gydyti. Teisingas rūpinimasis savo augintiniu, laikymas geromis sąlygomis, subalansuota mityba – jūsų triušiuko geros sveikatos ir nuotaikos rezultatas.
Ką reikia daryti, norint matyti sveiką ir linksmą triušį:
Sveiko triušio pirkimas arba tikrinimas pas veterinarą iškart įsigijus.
Reguliarus narvo valymas. Patartina tai daryti 1-2 kartus per dieną.
Periodiškai keisti gultą, kai jis išsipurvina.
Šukuoti (ypatingai jei tai angorinis triušis)
Prieš maitinant, reguliariai tikrint, ar sausas maistas nesugedęs. Triušiai labai liguistai reaguoja į supuvusį ar supelijusį pašarą.
Triušius reikia skiepyti nuo miksomatozės ir virusinio kraujavimo. Abi šios ligos yra virusinės ir dažniausiai baigiasi mirtimi. Skiepyti reikia kartą per metus. Geriausia pavasario pabaigoj, kai padidėja galimybė susirgt.
Ligos požymiai:
Išskyros iš akių ar nosies;
Išskyros iš ausų;
Susivėlęs ar nešvarus kailis;
Sunkumai ėdant arba tekančios seilės;
Sunkus kvėpavimas;
Skystos išmatos;
Keistas elgesys ar neįprastas apetitas;
Didelis troškulys;
Dažniausi negalavimai.

Sloga.
Triušiai dažnai serga kvėpavimo organų ligomis, ypač jeigu būstas prastai vedinamas. Taip pat slogą gali sukelti įvairios bakterijos tokios, kaip stafilokokai (Staphylococcus aureus), eruginozė (eurugenosa) ir kitos. Sloga sergančio triušio nosis nuolat varva, kvėpavimas sunkus. Nors antibiotikai kuriam laikui gali suardyti bakterijų balansą pilve, tai geriausias būdas išgydyti slogą Tačiau negalima savavališkai skirti antibiotikus, būtina pasitarti su gydytoju ir griežtai laikytis nurodymų. Gydymas antibiotikais turi tęstis keletą savaičių ir dar kelias dienas po to, kai dings simptomai, kad įsitikintume, jog kiek galima daugiau bakterijų buvo panaikinta. Jei nutrauksime gydymą per anksti, liks stipriausios bakterijos ir liga gali atsinaujint. Tokiu atveju, bakterijos pradės daugintis ir bus atsparios antibiotikams. Netgi tokia, iš pirmo žvilgsnio nesunki liga, kaip sloga, gali pereiti prie tokio gyvybei pavojingo susirgimo, kaip pneumonija ar sisteminės infekcijos. Todėl svarbu laiku pasirūpinti savo mažuoju draugu.
Šilumos smūgis.
Labai svarbu ypatingai prižiūrėti savo augintinį vėlyvo pavasario ir vasaros metu.
Triušiai jautresni karsčiui nei šalčiui. Požymiai atsiranda netikėtai. Triušis atsisako valgyti, mažai ir lėtai juda, o po to visai guli nejudėdami. Jeigu triušiukas atrodo nukeipęs, leisgyvis, tai gali reikšti, jog triušis gavo šilumos smūgį. Jei triušis stipriai perkaito, jį ima drebuliai ir dažniausiai, jei nėra suteikta pagalba, triušis miršta. Tai yra būdinga, jei kūno temperatūra pakilo iki 44-450. Būtent dėl to svarbi yra perkaitinimo prevencija.
Ką daryti, kad triušis negautų šilumos smūgio:
Svarbu, kad narve būtų vandens bei pavėsis, kuriame galima būtų pasislėpti.
Negalima palikt triušio visai dienai lauke, ypač jei oras gana karštas.
Įmeskite į gertuvę kelis ledo gabaliukus.
Jeigu Jūsų triušiukas angorinis, geriausia būtų jį vasaros metu apkirpti
Svarbu, kad Jūsų augintinis gautų pakankamą kiekį daržovių.
Jei triušis laikomas narve, svarbu, kad patalpos būtų vedinamos.


Raktiniai žodžiai

  • triusiu ligos
  • triusiu prieziura
  • triusiukai

Darbų paieška

Naujausi darbai


Naudingos nuorodos