MOKU.LT pradinis puslapis

Skulptūrinė drožyba

Tema Dailė
Tipas Namų darbas
Aprašymas Įžanga. Mediena ir jos apdirbimas. Skulptūrinė drožyba. Dėstymas. Išvados. Naudoti šaltiniai.
Patalpinta 2009-12-07
Parsisiuntė 296

Išsamus aprašymas

ĮŽANGA

Pasirinkau šį projektą, nes norėjau sužinoti apie skulptūrų drožinėjimą ir išmokti jos pagrindus.
Tikslas-išmokti drožybos pagrindų.
Mano pasirinkta tema- kaukė.
Uždaviniai:
1. Su pasirinktais įrankiais išdrožti skulptūrinę kaukę.
2. Susirinkti reikalingus


DĖSTYMAS

Projektinės veiklos pradžioje sudarau veiksmų planą, kuris padėtų pasiekti rezultatų.
Bendra projektinė tema - skulptūrinė drožyba.
Drožyba - tai taikomosios dekoratyvinės dailės ir skulptūros technika. Medis, kaulas, ragas, gintaras, plastikai ar kitokia medžiaga apdorojama (drožiama, pjaustoma, skutama, lyginama) aštriais įrankiais (kaltais, peiliu, pjūkleliu). Drožybos technika sukuriami įvairios paskirties dirbiniai: skulptūrėlės, pastatų medinės puošmenos, buities reikmenys, papuošalai, kaukės. Medžio drožiniai poliruojami, lakuojami, dažomi įvairiomis spalvomis, auksuojami. Drožybinis dekoras būna dažniausiai žmonių figūrų, kaukių, augalinių ir gyvūninių ornamentų pavidalo. Aš pasirinkau drožti kaukę.
1. Piešinį ne taip paprasta sukurti. Reikia apmąstyti kaukės formą, dydį, iš kokio medžio droši, ar bus papildomi elementai: plaukai, nosis, barzda ir t.t.
2. Įrankius irgi buvo ne taip paprasta pasirinkti kaip maniau. Reikia žinoti su kokiais įrankiais dirbsi, ar tas įrankis tinka tam ruošiniui, medžio rūšiai ir t.t. Įrankius man padėjo išsirinkti darbo vadovas.

3. Manau jog kaukę lengva daryti, nes iš pradžių suteiki formą dar palikdamas vieną ar du cm galutinam koregavimui. Paskui darai akis, burną, dantis, kitus bruožus kol gauni piešinyje pavaizduotą kaukę. Pabaigai ją reikalinga nušveisti švitriniu popierium ir kaukė pagaminta.


Raktiniai žodžiai

  • drozyba
  • medzio drozyba
  • drozyba is medzio

Darbų paieška

Naujausi darbai


Naudingos nuorodos