MOKU.LT pradinis puslapis

Narkotinių medžiagų poveikis mūsų organizmui

Tema Biologija
Tipas Referatas
Aprašymas Įvadas. Narkotikai-kas tai? Narkotinių medžiagų rūšys ir jų poveikis. Priklausomybės vystymasis. Narkotikų žala organizmui. Išvada.
Patalpinta 2011-12-06
Parsisiuntė 287

Išsamus aprašymas

Turbūt kiekvienas esame diskutavę su draugais, kolegomis, mokytojais ar tėvais narkotikų tema. Bet ar mes iš tiesų žinome kas tai? Ar sutikus gatvėje žmogų ir paklausus kas yra narkotikai ir kokia jų žala organizmui atsakytų tiesą, ar jis išvis žinotų kas yra narkomanija? Nemanau.
Į narkomaniją įklimpsta daugiausiai jauni žmonės. Vidutinis žmonių amžius 27 metai. Bet kas dėl to kaltas? Pirmiausiai tai, kad dabar internete, knygose ar televizijoje pilnai gali sužinoti kaip pasigaminti narkotikus pačiam, arba tiesiog kur galėtum jų įsigyti. Šią informacija laisvai skleisdami jie patys pastūmėja žmones išbandyti narkotikų, jiems smalsu kas ten tokio yra kad visas pasaulis apie tai ir kalba. Prieš pradėdami vartoti kažin ar jie pagalvoja jog po 2-3 metų, o gal net ir dar ankščiau jie bus sugriovę savo gyvenimą, praradę artimuosius ir negrįžtamai sugadinę savo organizmą.

Narkotikai-kas tai?

Narkotikai – cheminės medžiagos, kurios stimuliuoja, slopina arba kitaip modifikuoja (pvz., veikia haliucinogeniškai) centrinės nervų sistemos veikimą. Šių medžiagų naudojimas gali sukelti narkomaniją.
Šiuo metu priimta narkotikais vadinti medžiagas, atitinkančias tris kriterijus:
medicininį - medžiaga, vaistai turi specifinį (stimuliuojantį, raminantį, haliucinogeninį ir kt.) poveikį centrinei nervų sistemai, dėl to gali būti naudojami nemedicininiais tikslais;
socialinį - nemedicininis medžiagos naudojimas yra plataus masto ir turi socialinę reikšmę;
teisinį - medžiaga yra oficialiai pripažinta narkotine ir įtraukta į narkotinių medžiagų sąrašą.
Žodis narkomanija (graikiškai narke – sukaustimas ir manija), liga pasireiškianti nenugalimu traukimu prie narkotikų (pvz. morfino), didelėse dozėse narkotikai sukelia apkurtimą, apakimą, arba narkotinį miegą. Dažnas narkotinių medžiagų vartojimas sukelia priklausomybę ir pastovų dozės didinimą. Susilaikymą nuo narkotikų vartojimo lydi Abstinencijos sindromas. Taip pat reguliarus narkotikų vartojimas naikina vidaus organus, gali prasidėti įvairios haliucinacijos, bei psichologinės traumos.

Narkotinių medžiagų rūšys ir jų poveikis

Narkotinės medžiagos yra šių tipų:
• psichiką stimuliuojančios medžiagos -Psichostimuliatoriai stimuliuoja centrinę nervinę sistemą ir sukelia energijos antplūdį, žvalumą, didina susijaudinimą, pasitikėjimą savimi ir pranašumo jausmą, gerina darbingumą, dėmesio koncentraciją.
• psichiką slopinančios medžiagos- Šios medžiagos slopina nervų sistemą, sukelia atsipalaidavimo ir mieguistumo pojūtį, išnyksta skausmas.
• raminamosios ir migdomosios medžiagos- Tai raminamieji ir migdomieji vaistai, naudojami medicinoje gydymo tikslais, tačiau vartojant be gydytojo paskyrimo dideliais kiekiais ir nuolat, organizmas pripranta ir išsivys to priklausomybė.
• haliucinogenai- Šios medžiagos sukelia iškraipytą jutimo suvokimą, haliucinacijas.
• lakiosios medžiagos-Labai pavojingos gyvybei.
• anaboliniai steroidai- Tai vaistiniai preparatai, vartojami medicinos įstaigose raumenų atstatymui, kai pacientas ilgą laiką nejudėjo. Dažnai vartoja ir sportininkai, siekdami padidinti raumenų masę, jėgą ir ištvermę, greičiau atsigauti po traumų ar įtampos.
Prie psichiką stimuliuojančių medžiagų priklauso šie narkotikai Amfetaminas, Efedronas, Kokainas, Krekas, Ekstazi, Kofeinas, Nikotinas. Pagrindinis poveikis išsiplėtę akių vyzdžiai, pakilusi kūno temperatūra, galvos skausmai, padidėjęs kraujospūdis, burnos džiovinimas.
Psichiką slopinančios medžiagos- Heroinas, Opijus, Morfijus, Alkoholis. Susitraukę akių vyzdžiai, pykinimas, kraujospūdžio svyravimas.
Raminamosios ir migdomosios medžiagos- tabletės, kapsulės, tirpalai. Galvos skausmas, žemas kraujospūdis, išbėrimai odoje, dvejinimasis akyse.
Haliucinogenai-LSD, PCD, Marihuana, Hašišas. Svaigulys, išsiplėtusios, paraudusios akys, drebulys, dažnas pulsas.
Lakiosios medžiagos- dujos (butanas, propanas), skaidraus specifinio kvapo garuojantis skystis
5
(acetonas, terpentinas). Paraudusios akys, pažeidžiamos kepenų ląstelės, kvėpavimo takuose kaupiasi skysčiai, gali uždusti, lėtinė sloga, kosulys, suerzinta gerklės gleivinė, sumažėjęs imunitetas.
Anaboliniai steroidai- tabletės, kapsulės, tirpalai. Putnus kūnas, pykinimas, skrandžio skausmai, bėrimai kūne, pažeidžiamos kepenys.


Raktiniai žodžiai

  • narkotiku poveikis organizmui
  • narkotiku zala organizmui
  • narkotiniu medziagu poveikis

Darbų paieška

Naujausi darbai


Naudingos nuorodos